کامل مروري بر تحولات صنعت بيمه در ايران | adelaide | 8717

سلام و عرض ادب فراوان خدمت شما جوینده عزیز. از اینکه سایت ما را برای دریافت فایل کامل مروري بر تحولات صنعت بيمه در ايران انتخاب کردید بسیار خوشحال و خرسندم. همچنین خوشحال می شم اگر نیاز به کمکی داشتید از تلگرام راهنماییتون کنم. با آرزوی پیروزی و سربلندی شماا دوست عزیز و محترم. توجه: خیلی از دوستان حین پرداخت هزینه فایل کامل مروري بر تحولات صنعت بيمه در ايران با مشکل عدم موفقیت پرداخت روبرو می شوند. چراکه دقت نمی کنند حین پرداخت اینترنتی نباید از قندشکن استفاده کنند. پس شما حتما از خاموش بودن آن مطمئن شوید.

سهختگیری برایش سهخت بود، اما انگار کامل مروري بر تحولات صنعت بيمه در ايران سنگ بزرگ خود شهره بودکه به کامل مروري بر تحولات صنعت بيمه در ايران این راحتی نمی شد کنارش گذاشت. کامل مروري بر تحولات صنعت بيمه در ايران هم دخترای خوبی هسههتن. برای برادرتون کامل مروري بر تحولات صنعت بيمه در ايران او مدید؟بفر ما تو مه ندس، کامل مروري بر تحولات صنعت بيمه در ايران یهبه سالمتی ... برای امر خیرتشریف کامل مروري بر تحولات صنعت بيمه در ايران آوردین پس! به چشم خواهری چقدر

کامل مروري بر تحولات صنعت بيمه در ايران

ارتباط با ما

... دانلود ...

عنوان محصول: کامل مروري بر تحولات صنعت بيمه در ايران

کامل مروري بر تحولات صنعت بيمه در ايران

تحقیق کامل مروري بر تحولات صنعت بيمه در ايران

دارای 31 صفحه و با فرمت word و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ و کنفرانس می باشد.

فرمت فایل:  word

تعداد صفحات:  31 صفحه

آماده: برای ارائه ، چاپ و کنفرانس میباشد

قسمتی از متن تحقیق::

مروري بر تحولات صنعت بيمه در ايران

بيمه به شكل سنتي آن به مفهوم وجود نوعي تعاون و همياري اجتماعي به منظور سد شكن كردن زيان فرد يا افراد معدود بين همه افراد گروه يا جامعه، در ايران سابقه اين طولاني داشته و همواره مردم اين مرز وبوم براي كمك به جبران خسارتهاي ناخواسته ايك كه براي ديگر هموطنان و حتي مردم ديگر كشورها پيش مي آيد مغال وپيشگام بوده اند. با اين وجود بيمه به شكل حرفه اي و اخوزي آن براي اولين بار در سال 1269 هجري شمسي در كشور ما مطرح شد. در اين سال امتياز فعاليت انحصاري در زمينة  بيمه و حمل ونقل براي مدت 75 سال به يك فرد تبعة روس بنام « لازارپولياكوف» واگذار شد. اما نامبرده جهت آغاز فعاليت قادر به تأسيس شركت بيمة مورد نظر نگرديد و متعاقباً به تأسيس نمايندگي بيمه جهت بازديد و پرداخت خسارت در ايران كردند.

آغاز فعاليت جدي در زمينة بيمه را مي توان سال 1310 هجري شمسي دانست چرا كه در اين سال قانون ثبت شركتها تصويب شد و صورت قانوني و نظام  نامه اي بخود گرفت.

در سال 1314 نخستين شركت بيمة ايراني به نام «‌شركت سهامي بيمة ايران» با سرماية بيست ميليون ريال توسط دولت تأسيس شد.

شركت بيمه ايران در آغاز فعاليت، به ويژه با توجه به اين كه دولت نقش اساسي در شكل گيري و تداوم آن داشت، جهشي در صحنة بيمه اي كشور ايجاد كرد ولي تا سال 1326 تحول عمده اي بچشم نخورد. اولين اجبار در زمنينة  بيمه مربوط به بيمه هاي باربري بود كه به تصويب مجلس رسيد و مقرر گشت كه براي واردات حتماً بايد در بانك گشايش اعتبار شود، با تأكيد بر اين نكته كه فقط مؤسسات بيمه اي كه در ايران ثبت شده اند مي توانند چنين بيمه نامه هايي صادر كنند. اين خود تحولي به حساب مي آمدو فعاليتهاي اقتصادي را به سمت بيمه سوق داد.

در سالهاي آغازين دهه 1340، ارقام مربوط به درآمد نفت، كم كم درشت ودرشت تر شد و فروش نفت، نقش عمده اي در اقتصاد كشور پيدا كرد. از آن سالها به بعد فعاليت بيمه اي رشد تدريجي داشت كه در سال 1348 به دليل افزايش وسائل نقليه در كشور، قانون بيمة اجباري شخصي ثالث به تصويب مجلس رسيد و در سال 1350 بيمة مركزي ايران تأسيس شد.

قبل از تأسيس بيمه مركزي ايران، فعاليتهاي بيمه اي است و خيزهايي داشته و شركتهاي خارجي نيز فعال بوده اند. حدود هفت شركت بيمة خصوصي نيز وجه داشت ولي اين شركتها فعاليت جدي نداشتند چرا كه 75 درصد بازار در اختيار دولت بود و دولت هم بيمه‌ خود را در اختيار شركت سهامي بيمة ايران قرار ميداد، يعني شركتهاي خصوصي بيش از 25 درصد بازار بيمه را در دست نداشتند. در سال 53 قيمت نفت چهار برابر شد و افزايش شديدي در در آمدهاي نفتي كشور به وجود آمد. واردات بالا گرفت و سرمايه گذاريهاي وسيع و شروع جديد استراتژي جايگزين واردات در كشور، باعث شد كه بيمه در كشور توسعه يابد.

در سال 1357 به دليل وقوع انقلاب اسلامي ايران، تقريباً فعاليت شركتهاي بيمه به حالت تعليق درآمد. طي سالهاي 1367-1357 خلاء بزرگي در صنعت بيمه به وجود آمد و در حاليكه در اين دهه تمام دنيا در حال پيشرفت و توسعه بود، در ايران بيمه چنداني نداشت و در بلا تكليفي به سر مي برد. در سال 1367 قانون اداره شركتهاي بيمه در مجلس تصويب شد و از آن سال بود كه تقريباً نظام بيمه اي كشور شكل گرفت، هر چند كه ساختار مناسبي نداشت.

👇محصولات مشابه با کامل مروري بر تحولات صنعت بيمه در ايران👇

گزيده اي از تحولات صنعت بيمه در ايران گزيده اي از تحولات صنعت بيمه در ايران تجارت جهاني و پيوستن ايران به WTO و تأثير آن بر صنعت بيمه كشور تجارت جهاني و پيوستن ايران به WTO و تأثير آن بر صنعت بيمه كشور تحقیق کامل تحولات تدريجي سيستمهاي پولي در جهان و ايران بررسی جزوه ی صنعت بيمه و گستردگي خدمات (بيمه هاي اشياء و مسئووليت جزوه بسيار کامل درس بيمه اشخاص ۲ رشته مديريت بيمه جزوه بسيار کامل درس بيمه اشخاص ۱ رشته مديريت بيمه جزوه بسيار کامل درس بيمه مسئوليت رشته مديريت بيمه

👇محصولات تصادفی👇

پرسشنامه تعهد سازمانی آلن و مایر پاورپوینت سياستهاي جمعيتي اسلام و سینما سيري در سيوه نبوي روانشناسي در حقوق در جستجوي فضاي از دست رفته حقوق مالكيت معنوي تجارت رژيم قانوني بودن حقوق كيفري عامل موثر دررشد وتوسعه رساله معماری حسینیه رساله طراحی بازآفرینی شهرداری انرژی تابشی و حرارتی در معماری(جزئیات ساختمان) نمونه سوالات ازمون ارتقا پایه نظام مهندسی دوره نظارت 3 به 2 گزارش كارآموزي کامپیوتر بسته کامل جزوه + فیلم آموزشی توان (فصل 2 فیزیک 10 - فصل 4 فیزیک 2 نظام قدیم) جزوه تایپ شده ، رنگی و مصور فیزیک 3 رشته تجربی

👇کلمات کلیدی👇

تحقیق کامل مروري بر تحولات صنعت بيمه در ايران تحقیق مروري بر تحولات صنعت بيمه در ايران تحقیق مروري بر تحولات صنعت بيمه در ايران