مبانی نظری طرحواره های ناسازگار اولیه و حوزه های مرتبط با آنها | adelaide | 11149

سلام و عرض ادب فراوان خدمت شما جوینده عزیز. از اینکه سایت ما را برای دریافت فایل مبانی نظری طرحواره های ناسازگار اولیه و حوزه های مرتبط با آنها انتخاب کردید بسیار خوشحال و خرسندم. همچنین خوشحال می شم اگر نیاز به کمکی داشتید از تلگرام راهنماییتون کنم. با آرزوی پیروزی و سربلندی شماا دوست عزیز و محترم. توجه: خیلی از دوستان حین پرداخت هزینه فایل مبانی نظری طرحواره های ناسازگار اولیه و حوزه های مرتبط با آنها با مشکل عدم موفقیت پرداخت روبرو می شوند. چراکه دقت نمی کنند حین پرداخت اینترنتی نباید از قندشکن استفاده کنند. پس شما حتما از خاموش بودن آن مطمئن شوید.

سهختگیری برایش سهخت بود، اما انگار مبانی نظری طرحواره های ناسازگار اولیه و حوزه های مرتبط با آنها سنگ بزرگ خود شهره بودکه به مبانی نظری طرحواره های ناسازگار اولیه و حوزه های مرتبط با آنها این راحتی نمی شد کنارش گذاشت. مبانی نظری طرحواره های ناسازگار اولیه و حوزه های مرتبط با آنها هم دخترای خوبی هسههتن. برای برادرتون مبانی نظری طرحواره های ناسازگار اولیه و حوزه های مرتبط با آنها او مدید؟بفر ما تو مه ندس، مبانی نظری طرحواره های ناسازگار اولیه و حوزه های مرتبط با آنها یهبه سالمتی ... برای امر خیرتشریف مبانی نظری طرحواره های ناسازگار اولیه و حوزه های مرتبط با آنها آوردین پس! به چشم خواهری چقدر

مبانی نظری طرحواره های ناسازگار اولیه و حوزه های مرتبط با آنها

ارتباط با ما

... دانلود ...

عنوان محصول: مبانی نظری طرحواره های ناسازگار اولیه و حوزه های مرتبط با آنها

مبانی نظری طرحواره های ناسازگار اولیه و حوزه های مرتبط با آنها

مبانی نظری طرحواره های ناسازگار اولیه و حوزه های مرتبط با آنها

دارای 22 صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه

رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

منبع :انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

نوع فایل:WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری::

2-3-1.    افکار و طرحواره های خودکار

افکار خودکار، شکل کلیدی دیگری از شناخت در نظریه شناختی-رفتاری است که گاهی اوقات با طرحواره درهم می آمیزد، بویژه به این دلیل که تا اندازه ای همپوشی بین هر دو وجود دارد. افکار خودکار اولین بار توسط بک (1976) به عنوان شناخت های همزمانی تعریف شدند که به سبکی سریع اتفاق می افتند وغالبا آگاهانه و به سهولت قابل دسترسی هستند. بنابراین افکار خودکار آگاهانه، مسیری برای کشف باورها و طرحواره های زیربنایی شخص فراهم می کنند(داتیلیو و بیرشک، 1385).

اپستین (1988) به طرحواره شخصی به عنوان 'فرضیات برجسته و نسبتا پایداری که شخص راجع به چگونگی عملکرد دنیا خود و جایگاه خود در آن دارد' اشاره می کند. این فرضیات راجع به ویژگی ها و فرایندهایی است که معمولا اتفاق می افتند و به عملکرد انطباقی با سازماندهی تجارب شخصی در درون الگوهای با معنی کمک می کنند و پیچیدگی محیط را کاهش می دهند. با محدودیت انتخابی و راهنمایی و سازماندهی اطلاعات که فرد در اختیار دارد، طرحواره او تفکر مناسب و امکان عمل را امکان پذیر می کند(داتیلیو، 2010؛ ترجمه خواجه و همکاران، 1391).

طرحواره ها در کابرد نظریه شناختی-رفتاری برای خانواده ها بسیار مهم هستند. آنها اعتقادات پایداری هستند که مردم راجع به دیگران و روابطشان دارند. طرحواره ها، ساختارهای شناختی ثابتی هستند و ارجاع ها و ادراک های زودگذر نیستند. طرحواره ها از ادراک ها متمایز هستندو از استنباط هایی که شخص از حوادثی که می بیند، شکل می دهد، متفاوت هستند(داتیلیو و بیرشک، 1385).

افراد دو طرحواره مجزا در مورد خانواده ها حفظ می کنند: 1) طرحواره خانوادگی که به تجارب والدین در خانواده اصلی شان مربوط می شود 2) طرحواره هایی که به طور کلی به خانواده اصلی مربوط می شود یا چیزی که چبل و فاین (1994) از آن به عنوان نظریه شخصی از زندگی خانوادگی یاد می کنند(داتیلیو، 2010؛ ترجمه خواجه و همکاران، 1391).

2-3-2.    تعریف یانگ از طرحواره

یانگ (1990، 1999) معتقد است برخی از این طرحواره ها-به ویژه آنها که عمدتا در نتیجه تجارب ناگوار دوران کودکی شکل می گیرند-ممکن است هسته اصلی اختلالات شخصیت، مشکلات منش شناختی خفیف تر و بسیاری از اختلالات مزمن محور I قرار بگیرند. یانگ برای بررسی دقیق تر این ایده، مجموعه ای از طرحواره ها را مشخص کرده است که به آنها طرحواره های ناسازگار اولیه می گوید.

یانگ معتقد بود که طحواره های ناسازگار اولیه دارای خصوصیات زیر می باشند:

•    الگوها یا درون مایه های عمیق و فراگیری هستند.

•    از خاطرات، هیجان ها، شناخت واره ها و احساسات بدنی تشکیل شده اند.

•    در دوران کودکی یا نوجوانی شکل گرفته اند.

•    در سیر زندگی تداوم دارند.

•    درباره خود و در رابطه با دیگران هستند.

•    به شدت ناکارآمدند.

خلاصه این که، طرحواره های ناسازگار اولیه، الگوهای هیجانی و شناختی خود-آسیب رسانی هستند که در ابتدای رشد و تحول در ذهن شکل گرفته اند و در سیر زندگی تکرار می شوند(یانگ و همکاران،2004؛  ترجمه حمید پور و اندوز،1394).

2-3-3.    ویژگی های طرحواره های ناسازگار اولیه

اغلب طرحواره ها نتیجه تجارب زیان بخش محسوب می شوند که فرد در سیر دوران کودکی و نوجوانی دائماً با این تجارب روبرو بوده است. اثر این تجارب ناگوار در سیر تحول با یکدیگر جمع می شود و منجر به شکل گیری یک طرحواره کاملا ناسازگار تمام عیار می گردد(یانگ و همکاران،2004؛  ترجمه حمید پور و اندوز،1394).

👇محصولات مشابه با مبانی نظری طرحواره های ناسازگار اولیه و حوزه های مرتبط با آنها👇

پیشینه ومبانی نظری طرحواره های ناسازگار اولیه پروپوزال پیش بینی کیفیت زندگی براساس راهبردهای تنظیم هیجان و طرحواره های ناسازگار اولیه در زنان شاغل مبانی نظری وپیشینه تحقیق طرح واره های ناسازگار اولیّه پروپوزال بررسی رابطه طرحواره های ناسازگاری اولیه و سبک های دلبستگی با طرحواره های هیجانی در بیماران پروپوزال بررسی رابطه طرحواره های ناسازگار و تاب آوری با کیفیت زندگی زنان سرپرست تحت حمایت کمیته امدا پروپوزال مقایسه سبک‌های دلبستگی، مهارت‌های مقابله‌ای، طرح‌واره‌های ناسازگار اولیه و تاب‌آوری درافراد پروپوزال مقایسه طرح‌واره‌های ناسازگار اولیه و تحریف‌های شناختی در بیماران سرطانی با افراد عادی مبانی نظری طرحواره های هیجانی پاورپوينت حوزه های آبریز و خصوصیات آنها

👇محصولات تصادفی👇

شرکت فرآورده لبنی (کارآموزی حسابداری) ادبیات نظری تحقیق اختلالات یادگیری، مشکلات و اختلالات ریاضی پاورپوینت گامهای اجرایی حسابداری تعهدی در سال مالی 1389 پاورپوینت تجزيه و تحليل سيستمها پاورپوینت چينه شناسي مبانی نظری وپیشینه طرح کانال توزیع بررسی چدن چكش خوار پاورپوینت آموزش و پرورش دوره های ابتدایی ، راهنمایی تحصیلی و متوسطه بررسی کامل تحلیلی بر عوامل مرتبط با تغییرات سود تقسیمی و تغییرات سود آتی در بازار سرمایه ایران زن و سياست در قرآن بهداشت روانی چیست پکیج آموزش مهارت های حل مسئله مبانی نظری و پیشینه تحقیق اعتبار بخشی وفرهنگ سازمانی بررسی تطبیقی نقوش شمسه در تزئینات بناهای دوره قاجار (نمونه های موردی حسنیه امینی ها حجاب و عفاف و تهاجم فرهنگی

👇کلمات کلیدی👇

مبانی نظری طرحواره های ناسازگار اولیه و حوزه های مرتبط با آنهامبانی نظریطرحواره های ناسازگار اولیه و حوزه های مرتبط با آنهاحوزه های مرتبط با طرحواره های ناسازگار اولیه